ApiNano to polska marka posiadająca w swojej ofercie między innymi preparaty weterynaryjne, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia biotechnologii:
Produkty te swą wyjątkową skuteczność i działanie zawdzięczają połączeniu najnowszych zdobyczy nanotechnologii i biotechnologii z tym co najlepszego dała nam natura. Stosowana przez ApiNano technologia pozyskiwania ekstraktu propolisu czyni każdy produkt jedynym w swoim rodzaju.

Właścicielem marki ApiNano oraz producentem preparatów jest firma Decont Sp. z o.o.

Początki firmy sięgają roku 2012. Brak na rynku wysokowydajnych, długodziałajacych preparatów zabezpieczających urządzenia klimatyzacyjne, spowodował konieczność zwrócenia się ku najnowszym osiągnięciom polskich naukowców. Efektem współpracy było powstanie systemu dezynfekcyjnego CLIMA-Te oraz preparatów pochodnych, dedykowanych do dezynfekcji i zabezpieczania układów klimatyzacyjno – wentylacyjnych.

W dość krótkim czasie nasz preparat wraz z dedykowanym dla niego systemem zamgławiającym okazał się dużym sukcesem rynkowym. W obecnym okresie pandemii SARS CoV-2, skutecznie eliminuje ze środowiska zarówno wirusy Covid-19, jak również patogeny grzybicze i bakteryjne.

Efektywność i bezpieczeństwo stosowania preparatu w niszczeniu patogenów spowodowała iż z powodzeniem jest wykorzystywany w zarówno do dezynfekcji sal szpitalnych, karetek pogotowia, jak i do niszczenia patogenów we wnętrzach pojazdów  transportu publicznego, w biurach czy niszczenia patogenów w pojazdach użytkowników indywidualnych. Okazał swą siłę w zabezpieczaniu instalacji wentylacyjnych w zakładach przemysłu mleczarskiego jak i uboju i przetwórstwa mięsnego.

Z czasem jednak okazało się, że nasze aspiracje są znacznie większe. Bacznie obserwując zapotrzebowania rynkowe stworzyliśmy drugi filar naszej firmy którym są preparaty wykorzystujące osiągnięcia z zakresu biochemii, biotechnologii i nanotechnologii. U bardzo wielu pacjentów po leczeniu farmakologicznym oparzeń oraz zmian skórnych spowodowanych chorobami metabolicznymi i autoimmunologicznymi, ulegało powtórnej reinfekcji spowodowanej zakażeniem na podłożu bakteryjnym. Nasze badania w zakresie nowych metod ekstrakcji materiałów pochodzenia naturalnego pozwoliły uzyskać na tyle satysfakcjonujące rezultaty iż pokusiliśmy się o wdrożenie technologii zimnej separacji składników aktywnych obecnych w propolisie, na skalę przemysłową.

Lata pracy dały super efekty. Aktywne biologicznie składniki pozwoliły na stworzenie serii dermokosmetyków Apisilver i suplementów diety. Wzbogacają one codzienną dietę o wysokoaktywne polifenole roślinne. Związki te wykazujące wielokierunkowy wpływ na organizm człowieka. Nie tylko przyspieszają regenerację tkanek, ale również poprawiają ukrwienie kończyn, serca oraz redukują stany zapalne w tkankach. Tym samym wykazują wysoką skuteczność w przywracaniu sił rekonwalescentom.

Naturalnie nie mogliśmy zapomnieć też o naszych milusińskich. Dzięki pracy naukowców powstała odrębna linia przeznaczona specjalnie dla psów i kotów. Apinanimals to zarówno kremy, żele, jak i suplementy stworzone, aby naszym czworonogom żyło się lepiej.

Technologie syntezy nanokompleksów,  nanomateriałów i nanoproszków stanowią filar naszej firmy. Decont w głównej mierze wykorzystuje własne, autorskie technologie, dzięki czemu może zaoferować swoim klientom nieszablonowe rozwiązania, ukierunkowane na rozwiązanie problemów u naszych odbiorców.

Potrzeby naszych klientów są jednocześnie wyzwaniami, dzięki którym poszerzamy naszą wiedzę. Jednocześnie nasze produkty  dostosowujemy do wymagań odbiorców. Obopólna współpraca pozwala na efektywne wykorzystanie naszego potencjału przy najwyższym stosunku koszt /efekt  – kluczowego parametru dla naszych partnerów biznesowych.